Kral Mantarı Doğal Sertleşme Bitkisi

30/05/2011 13:28:22 11311 kere okundu Kral Mantarı Doğal Sertleşme Bitkisi, Sertleşmek İçin Bitkiler | 4 yorum

Kral Mantarı Doğal Sertleşme Bitkisi

Tıbbi mantar türlerine ilginin her geçen gün arttığı, en çok ilgiyi ise cinsel gücü artırıcı etkisi olduğu iddia edilen ''kral mantarı''nın gördüğü belirtildi.Türkiye'de üretilen mantarların arasında en çok ilgiyi Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ile Asya'da Çin'in bazı bölgelerinde yetişen ve ''Pleurotus Eryngii''olarak da anılan "Kral Mantarı" görüyor! Laviatra ereksiyon, sertleşme, iktidarsızlık ve cinsel güç hapı www.Laviatra.com

Kral Mantarı (Pleurotus eryngii),( King oyster)mantarların kıralı olarakta tanınmakta lezzeti ve besleyici değerinin yanında afrodizyak özelliği ilede bilinmektedir Kral Mantarı (Pleurotus eryngii)'nin doğada Eryngium campestre kalıntıları üzerinde ve eryngii var. ferulae'nin ise, Ferulae sp. üzerinde doğal olarak yetişmektedir. Doğu Anadolu Bölgesinin dağlık kesiminde yaşayan halkımızın, doğada yetişen ve yenilen mantar türlerinden besin olarak yararlandığı, özellikle Kral Mantarı (Pleurotus eryngii), Çaşır olarak bilinen çok yıllık Prangos aviculare L.' nin ölü dokularında yetiştiğinden "Çarçur" veya "Çakşır otu" dediği Ferula sp.'nin bir önceki yıldan kalmış ölü kök kalıntıları üzerinde yetiştiği bilinmektedir.

Kral Mantarı (Pleurotus eryngii) mantarının bünyesinde bulunan β-1-3 gulicans, lovastatin, pleureryn, Eryngin, Ribonuclease, 17 β-estradiol, eryngeolysin, Ergothioneine, protein xb68AB maddeleri immuno modulating (immün sistemlerini güçlendirici), anti tümör ,anti hiperkolesterolemia (yüksek kolesterol), Afrodizyak, Anti bacterial , Anti viral, Anti fungal, Anti oksidant, Anti osteoporotik(Kemik erimesi) olarak etki göstermektedir.

Genellikle mantarların, özellikle de Kral Mantarı'nın (Pleurotus Eryngii), çok lifli olması, yapısında steroller, proteinler ve mikro elementler taşıması ve çok düşük kalori içermesinden, kardiyovasküler hastalıklardan korunmak için uygulanacak diyetlerin düzenlenmesinde özellikle ideal oldukları ilk kez geleneksel Çin Tıbbında ortaya konulmuştur (Breene, 1990; Hobbs,1995). Bodek ve arkadaşlarının (1991) yaptıkları bir çalışmada, yüksek kolesterol diyetine \%4 oranında eklenen kurutulmuş Pleurotus mantarı deney sıçanlarının karaciğer ve serumunda kolesterol birikimini düşürmüş, HDL'nin lehinde kolesterolü düzenlemiştir. Yine aynı çalışmada Pleurotus, LDL ve VLDL kolesterolün oluşumunu düşürmüş, kolesterol emilimini azaltmıştır ve karaciğerdeki HMG-CoA redüktaz aktivitesini azaltmıştır. Kontrollü klinik denemelerde, bir ay süresince 15–20 gr kurutulmuş Pleurotus'un günlük diyete eklenmesiyle hepsinde değil ama pek çok hastada hiperkolesterolemiyi azalttığı görülmüştür (Bodek ve ark., 1998). Bu da Pleurotus mantarının insan diyetinde doğal bir kolesterol düşürücü olabileceğini göstermektedir (Gunde ve Cimerman, 1999). Benzer sonuçlarların Grifola frondosa ve Auricularia auricula mantarları ile elde edildiği bildirilmiştir (Ryong ve Tertov, 1989).

Paylaş

 • PAYLAŞIM İŞLEMLERİ ;    
 • Facebook'a Ekle
 • Twitter'e Ekle
 • Del icio'ya Ekle
 • Yazdir
Önemli : Sitemizde Bulunan Bilgiler Sadece Bilgi Amaçlı Derleme Bilgilerdir. Doktor Tavsiyesi Yerine Geçmezler. Var olan sağlık problemleriniz için lütfen doktorunuza danışınız. Sitemizin içeriği ile ilgili herhangi bir problemde lütfen Buraya Tıklayarak Bize Ulaşın...

  Kral Mantarı Doğal Sertleşme Bitkisi hakkında Yorumlar

 1. yaşar
  2013-01-10 17:37:39

  mantarlar çok etkilidir.

 2. teoman
  2013-01-08 11:55:16

  Kral mantarı ben daha yeni duydum,hiçbir fikrim yok.

 3. sarp
  2012-08-27 13:27:14

  Bu kral mantadradan kullannan varsa ürünle iligili bilgi verebilirmi?Ürün etkilimi yan etkis var mı?

 4. Kadir
  2012-08-29 15:39:38

  Arkadaşlar gerçekten bu ürünü kullanan arkadaşlar varsa yazsın.bende bugün sipariş verdim:) ama firma sürekli müşterisi olacak birine etkisiz bir malzeme göndermez sanırım :)

yorum yaz :)

  

Powered by sertleşme | Design by sertleşme